Kapat

Hakkımızda


2018 yılında kurulan Kediköy, bir buçuk yıllık AR-GE çalışmasından sonra 2019’da üretimine başlamıştır. Türkiye’nin ilk ve lider malt özü üreticisidir. Bitki özütü alanında uzun yıllar deneyim sahibi olan ekibimiz ile hijyen kurallarına uygun, güvenilir ve her daim taze ürünleri sizler için hazırlıyoruz.

Doğanın tadını çıkarmak ilkesi ile yola çıktık. Bitki özlerini, doğal yöntemlerle, herhangi bir katkı maddesi kullanmadan hazırlayarak sizlere sunuyoruz. Onlarca yıllık gıda üretimi deneyimimiz ve teknoloji bilgi birikimimiz ile ihtiyaç ve taleplerinizi dikkate alarak gelişmeyi ve sürekli daha iyisini yapmayı amaçlıyoruz.

 

Görevimiz

Çevreyi, doğayı, doğada yaşayan tüm canlıları, yereli ve değerlerini merkeze koyan bir yaklaşım ve teknolojiyi yakından takip eden bir üretim şekli ile yeni ihtiyaçlara çözümler üretmek

 

Hedefimiz

Bitkinin sahip olduğu değerleri koruyan bitki özü çeşitliliğini ve yerel üretime desteğimizi arttırabilmek

 

İsim Hikâyemiz

Kediköy’ün derdi ve amacı yerele ve yerelin değerlerine sahip çıkmak olunca isminin de buradan ilham alması kaçınılmazdı. Bu nedenle ilk işimiz kendi yerelimizin yani Kadıköy’ün tarihine bakmak oldu.

Eski adı farklı zamanlarda Chalcedon, Colpusa ve körler şehri anlamına gelen Caecorum Oppidum olan Kadıköy,  İstanbul’un fethi sonrası Fatih Sultan Mehmet tarafından ilk İstanbul kadısı olan Celalzade Hızır Bey’e verilir ve o zamanki adı Kadı Hızır Bey’den dolayı Kadıköy olarak değiştirilir. Ancak günümüzde Kadıköy sokaklarının sahiplerinin kadılar değil kediler olduğunu görürsünüz.  Bizim gönlümüzdekiler de kadılar değil kedilerdir. Bu nedenle yaşadığımız yerelin kültürel mirası ve kedilerin buradaki önemli hakkını düşünerek ismimizi KEDİKÖY koymaya karar verdik.

 

      

     

 

 

 

Takipte Kalın